ART / Misc. paintings / Ram 1502324
*
nr 150 2324
Ram
Lenght: ()
1800-tal,46 x 82
Estimate:
100
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday May 27 2002
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/5 15:26:41
1
250 kr
27/5 14:07:15
2
Vinnande bud
27/5 15:44:32
3
350 kr
27/5 15:48:44
3
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:08
-
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:57
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:19
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:53
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
tomorrow
12 jan at 19:33
-
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:29
*
Ram
nr 150 2324
Ram
Lenght: ()
1800-tal,46 x 82
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday May 27 2002 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 25/5 15:26:41 | 1 | 250 kr |
| 27/5 14:07:15 | 2 | Vinnande bud |
| 27/5 15:44:32 | 3 | 350 kr |
| 27/5 15:48:44 | 3 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:08 -
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:57 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:19
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:53 -
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
tomorrow
12 jan at 19:33 -
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:29



