Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Misc. paintings / Ram 1502324



*

nr 150 2324


Ram

Lenght: ()


1800-tal,46 x 82


Estimate:

100

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday May 27 2002
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/5 15:26:41 1      250 kr
27/5 14:07:15 2      Vinnande bud
27/5 15:44:32 3      350 kr
27/5 15:48:44 3      400 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:53
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:33
  • 6506 LITOGRAPH IN C..
    Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:29




Ladda ner broschyr